Czy Helicobacter Pylori należy leczyć?

U partnerki wykryto helicobacter pylori - jednak u mnie test niczego nie wykazal - czy mógł byc niewiarygodny? Czy helicobacter trzeba leczyc? Mam też refluks - czasem odczuwam silne pieczenie - czy moze ono byc szkodliwe dla zdrowia czy jest tylko niemilym uczuciem? Czy przyjmowanie dlugo lekow typu polprazol i in. moze byc szkodliwe?

test może być niewiarygodny jeśli na 2 tyg. przed badaniem stosowąło sie leki tj. polprazol (poza testem serologicznym z krwi). H. pylori jeśli stwierdzono to należy leczyć. Refluks zołądkowo-przełykowy może prowadzić do zapalnia przełyku, jego owrzodzeń i tzw. przełyku Barretta, poza tym daje znaczny dyskomfort.. Przyjmowanie w/w leków nie jest szkodliwe w dawkach terapeutycznych