Czy hemoglobina 10.6 jest prawidłowa?

HGematokryt 33.9, MCV82.5, MCH25.8, płytki krwi 363. Jestem kobietą, mam 50 lat, odczuwam ciągłe zmęczenie. Schodząc ze schodów, kreci mi się w głowie, idąc np. chodnikiem, ściąga na prawą stronę, często jest mi niedobrze, w nocy często się budzę, bardzo bolą mnie kolana i jest mi zimno. Proszę o radę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wszystko zależy od jednostek, w jakich oznaczono stężenie hemoglobiny. Jeśli są to g/dl, to jest ono zbyt niskie. Obniżony jest również hematokryt i MCH, czyli średnia zawartość hemoglobiny w krwince czerwonej.

Osłabienie może wynikać z niedokrwistości. Jednak występujace dodatkowo zawroty głowy i zaburzenia równowagi, wymagają konsultacji neurologicznej. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego, ponieważ konieczna jest diagnostyka przyczyny niedokrwistości i jej leczenie. Warto poprosić też o skierowanie do neurologa.

Pozdrawiam