Czy hemoroid może sam się wchłonąć?

Jestem w 32 tygodniu ciąży w ciągu 3 dni wyszedł mi hemoroid zewnętrzny bardzo bolący . Nigdy wcześniej nie chorowalam na taką przypadłość . Oczywiście udałam się do lekarza , zalecił brać posterisan w czopkach i cyclo 3 fort . Moje pytanie brzmi czy ten hemoroid się w chłonie ? Bo jest po za odbytem. ? Jeśli tak to ile muszę czekać ? Lekarstwa biorę już około 3 dni . Ból ustał . I czy po porodzie hemoroidy wrócą ?

Szanowna Pani, czasami trzeba samemu odprowadzić hemoroid, szanse na to że się wchłonie są, aczkolwiek dopiero po ciąży należy przyjrzeć się temu bliżej