Czy hemoroidy mogą być przyczyną krwawień?

Witam, Od kilku dni zauważam, że w stolcu znajduje się żywoczerwona krew. Nie jest on jedynie na zewnątrz a w środku również. Jak się podcieram to również dostrzegam odrobinę krwi. Dodam, że mam hemoroidy i czasem na zmianę pogody mnie bolą. Chyba z nerwów dostałam mdłości. Kupiłam już czopki na hemoroidy. Pytanie czy to one mogą być powodem krwawień? Naczytałam się o raku i płaczę co chwila. Mam dopiero 26 lat. Żadnych innych objawów nie mam. Pozdrawiam i z góry proszę o wyczerpującą odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Najprawdopodobniej krwawienie wynika z hemoroidów. Najlepiej aby zbadał Panią lekarz. Proponuję wstępnie udać się do lekarza rodzinnego, sądzę, że konieczna jest konsultacja proktologa a być może także wykonanie kolonoskopii.