Czy hemoroidy mogą wystąpić u 17-latki?

Witam, czy hemoroidy mogą wystąpić u 17 latki? Moje wychodzą i sie chowają, czuję świąd i dyskomfort podczas siedzenia i chodzenia, taki ucisk w kosci ogonowej. Jak je leczyć? Czy da się je wyleczyc raz na zawsze czy będę miala z nimi problem już zawsze? Jakie są najlepsze leki na hemoroidy

Owszem, żylaki odbytu mogą pojawić się w młodym wieku. wskazana kontrola chirurgiczna. W okresie zaostrzeń dostępne są leki bez recepty, jednak jest to jedynie łagodzenie dolegliwości, a nie leczenie przyczynowe. Sugeruję rozważyć opcje małoinwazyjne (opaskowanie, skleroterapię) u doświadczonego proktologa.