Czy hemoroidy wewnętrzne zawsze krwawią?

Witam i proszę o pomoc.Czy hemoroidy wewnętrzne muszą krwawić ,czy tylko bolą?.Mnie kłuje w odbycie ,ale nie krwawię.Pomaga mi stosowanie diohespanu.lekarz specjalista dopiero w czerwcu.Dziekuje za pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Obecność hemoroidów nie zawsze musi się objawiać krwawieniem, także jak najbardziej sam ból i kłucie mogą wskazywać na guzki krwawnicze.