Czy hemoroidy zewnętrzne można leczyć w domu?

Witam. Wczoraj podczas oddawania stolca wyczułem delikatnego guzka w okolicach odbytu jednak nie było żadnej krwi itp. Dziś guzek trochę urósł i wyszedł już zdecydowanie na zewnątrz. Bardzo podobny jest do zdjęcia przedstawionego w wikipedii jako "hemoroid zewnętrzny". Z oczywistych powodów wolałbym uniknąć wizyty u lekarza. Czy możliwe jest jakieś leczenie w domu? Po jakim czasie dolegliwość powinna minąć?

Witam , absolutnie nie polecam podejmowania leczenia bez konsultacji specjalisty!!! Nie rozumiem tych "oczywistych powodów" unikania wizyta u lekarza!?!? Przecież to żaden wstyd!!! KONIECZNA WIZYTA U PROKTOLOGA!!! z.żurawski