Czy herbata może rozregulować ciśnienie krwi?

Dzień dobry, dziś z rana wypilam polowe herbaty gojnik i nagle poczułam się dziwnie zmierzyła ciśnienie i wyszło 141 na 64 puls 58, herbatę wylalam nie pilam jej już, po 30 min cisnienie wróciło do normy i było na poziomie 103- 70 Jak to jest możliwe że herbata która ma regulować ciśnienie, to je podwyższa?

Lek. Wojciech Zygmunt

Zarówno herbata jak i kawa zawierają związki, które mogą nieznacznie podwyższać ciśnienie tętnicze. Nie należy oczywiście całkowicie z nich rezygnować, warto jednak je ograniczyć i zmniejszyć intensywność ich naparu (tzw. "słaba" kawa i herbata). Pozdrawiam i życzę zdrowia.