Czy herbata z dziurawca pomaga przy stresie?

Witam, mam pytanie - w ostatnim czasie mam wiele stresów związanych z pracą, szkołą i życiem osobistym co powoduje u mnie duże przygnębienie i huśtawki nastrojów. Chciałam zacząć pić herbatę z dziurawca bo podobno pomaga w takich stanach depresyjnych natomiast od tygodnia biorę Diane 35 z powodu problemów hormonalnych i wiem że w tym wypadku nie mogę stosować dziurawca. Czy jest jakiś inny sposób lub inne leki, które mogłyby mi pomóc?

Może zamiast leków warto spróbować skonsultować się z psychologiem i nauczyć adaptacyjnych metod radzenia sobie ze stresem? Przyjrzeć przyczynom tego stresu, huśtawkom nastroju itp. Przy okazji mogłaby Pani skorzystać z diagnostyki, która wykluczyłaby ewentualne zaburzenia depresyjne.

Witaj!
Wprawdzie dziurawiec jest w mieszankach na nerwy stosowanych przez zielarzy ale sam nie jest w stanie pomóc, dlatego proszę kupić sobie w aptece lub w sklepie z ziołami mieszankę na stresy , nerwy i udać się oprócz tego do specjalisty zajmującego się stresem ,nerwicami i lękami. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli nie chce Pani skorzystać z osobistej konsultacji u psychologa, żeby przyjrzeć się przyczynom Pani obecnego stanu - to zdrowszy jest sport, niż picie ziół.