Czy herbaty tego rodzaju nawadniają organizm?

Witam. Mam 22 lata. W tym roku zaczęłam bardziej dbać o to co jem i dlatego chciałam się zapytać: czy ziołowe herbaty typu: lipa, mięta, melisa, rumianek, czystek itd nawadniają organizm? Chodzi mi o to, że staram się pić około 2l wody i moje pytanie zmierza do tego czy napary ziołowe mogą mi część wody zastąpić? Dziękuję

Witam,
Tak, mogą one zastąpić częściowo wodę. Należy jednak ograniczyć spożycie mocnej czarnej herbaty i kawy, które mogą mieć w dużych ilościach właściwości odwadniające.
Pozdrawiam