Czy hiperprolaktynemię da się całkowicie wyleczyć?

Witam,od 6 lat leczę się na hiperprolaktynemie. Jeżeli przyjmuję leki prolaktyna jest obniżona, jeżeli odstawię leki znów jest wysoka. Czy da się całkowicie wyleczyć? Czy oznacza to,że do końca życia się będę leczyć. Czy hiperprolaktynemia jest przyczyną innej choroby? Proszę o wyjaśnienie

Piotr Pilarski

Jeśli przyczyna jest gruczolak to w pewnych sytuacjach możliwe jest usunięcie go. Jeśli nie to niestety hiperprolaktynemia najprawdopodobniej będzie się utrzymywać.

Pozdrawiam.