Czy hiperprolaktynemię da się całkowicie wyleczyć u 21-latki?

Witam, czy hiperprolaktynemie da się całkowicie wyleczyć ? Mam 21 lat i leczę się już od 6 lat , przyczyną hiperprolaktynemii był malutki gruczolak,który po tabletkach się wchłonął. Jeśli odstawię leki prolaktyna jest podwyższona, jeżeli biorę obniżona. Dlaczego tak się dzieje ? Czy to oznacza, że do końca życia będę musiała przyjmować leki i się leczyć ?

Dzień dobry,

W przypadku hiperprolaktynemii w przebiegu gruczolaków przysadki leczenie często jest konieczne do końca życia. Oczywiście zdarza się, że po dłuższym leczeniu próby odstawienia leku nie skutkują wzrostem stężenie PRL we krwi, co oznacza remisję. Jakkolwiek z uwagi na charakter zmiany i ryzyko nawrotu wymaga Pani okresowej kontroli endokrynologicznej, a w razie potrzeby przyjmowania najmniejszej skutecznej dawki leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz