Czy hipnoza pomoże w uzależnieniu od dopalaczy?

Mój 18 letni już syn jest uzależniony od dopalaczy. Obecnie przebywa na odtruciu w szpitalu (już trzeci raz). Był dwa razy w ośrodku leczenia uzależnień w Otwocku (po 2 tygodnie, bo go wyrzucili za nie przestrzeganie norm). Ma ADHD (leczony farmakologicznie do 17 lat). Czy hipnoza mogłaby mu jakoś pomóc?

Dzień dobry!

Hipnoza nie jest uznawaną w medycynie metodą leczenia, badania naukowe nie potwierdzają jej skuteczności. Elementy hipnozy są jednak używane w toku psychoterapii i niektórzy specjaliści uważają, że zwiększa to skuteczność leczenia.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

jeżeli Pani syn nie chce przestać brać dopalaczy, to żadna metoda - w tym hipnoza - nie zmusi go do tego. Prawda jest przykra, ale jeśli Pani syn nie znajdzie w sobie chęci i motywacji do zerwania z nałogiem, to na siłę Pani mu nie pomoże. Prędzej czy później wróci do nałogu. Jakimś sposobem może być namówienie go do wizyty u terapeuty uzależnień, może to da jakiś efekt.

Pozdrawiam serdecznie.
Adam Zajączkowski
www.zajaczkowski-psychoterapia.pl