Czy historie opowiadane przez 2,5-letnie dziecko mogą być zmyślane?

Witam! Chciałabym sie dowiedzieć na ile prawdziwe mogą byc historie opowiadane przez mojego synka który ma 2 latka i 8 miesiecy. Filipem opiekuje sie niania kiedy jestemw pracy. Kilka dni temu kiedy zabronilam czegoś Filipowi zaczął bić sie po głowie. Przetrzymalam chwile jego agresji mocno przytulilam a kiedy sie uspokoił zaczęłam z nim rozmawiać. Powiedział ze niania go bije po głowie,powtarza mi ta informacje od kilku dni, jestem załamana. Czy tak małe dziecko może zmyślać? Proszę o odpowiedz

Witam, dziecko to największy skarb dla rodziców, możemy odczuwać niepokój o jego dobro. Jeżeli ma Pani wątpliwości, chodzi o dobro dziecka, najlepiej skonsultować się z psychologiem dziecięcym jak postąpić w tej sytuacji. Dziecko przebywa w domu, czy mogło gdzieś zaobserwować takie zachowanie. Czasem dzieci biją się po głowie gdy są sfrustrowane, nie potrafią sobie poradzić w sytuacji zdenerwowania. Dzieci mogą fantazjować, ale również dziecko może mówić prawdę. Czy dziecko odczuwa lęk w obecności niani, chętnie z nią zostaje. Aby upewnić się, może Pani sprawdzić referencje, skontaktować się z rodzicami dzieci, którymi opiekowała się wcześniej, może Pani monitorować pracę niani. Zapytać, czy ktoś z Pani bliskich sąsiadów zaobserwował coś niepokojącego. Proszę obserwować synka. Pozdrawiam serdecznie