Czy homoseksualizm można leczyć?

Witam, czy to normalne, że miałam 5 facetów i nic nie wyszło i jestem lesbijką? pociągają mnie inne kobiety, próbowałam wszystkiego nawet chodzę do kościoła pastora Kai'a prorokował mi, że sie to skończy co nadal robię z kobietami ale nadal mam te skłonność. Proszę o pomoc Nataliat Czy da sie to wyleczyc Pozdrawiam Natalia

Dzień dobry!

Żadna orientacja seksualna nie jest chorobą i żadna orientacja nie jest poddawana leczeniu. Warto jednak zdecydować się na kontakt z psychologiem seksuologiem, jeśli nasze potrzeby seksualne są dla nas niejasne, niezrozumiałe, dziwne, budzą niepokój, lęki, cierpienie. Odkrywanie własnej orientacji seksualnej często trwa latami. Być może jest Pani osobą heteroseksualną, być może homoseksualną, być może biseksualną. Z pewnością opieka i wsparcie psychoterapeuty pozwolą Pani lepiej zrozumieć swoje uczucia i lęk przed byciem lesbijką i zastanowić się, co może Pani zrobić, aby odzyskać spokój, dobre samopoczucie, nawiązywać udane relacje, stworzyć szczęśliwy związek.

Pozdrawiam!

Nie może sobie Pani poradzić, czuje się zagubiona w problemach seksualnej tożsamości.
Nie pomoże jednak Pani internet w trapiących wątpliwościach odnośnie orientacji.
Takie stany zdarzają się wcale nie tak rzadko, seksualności człowieka nie można opisać w układzie zero-jedynkowym...
Już dawno powinna Pani odwiedzić dobrego psychologa-seksuologa, pomoc w takich problemach to ich domena w codzienne pracy.
Pozdrawiam i życzę ustalenia stabilnego azymutu.