Czy hormon wzrostu jest bezpieczny?

Witam, Zastanawiam się nad jedną rzeczą - czy istnieje bezpieczny hormon wzrostu? Mam na myśli, że jestem powiedzmy niską osobą, ale bez przesady, w normy całkowicie sie mieszcze, ale chciałbym podskoczyć jakieś 3 centymetry do góry. Byłoby to możliwe bez dużej ilości skutków ubocznych lub ryzyka? Pozdrawiam

Dzień dobry,

W Pana wieku zastosowanie hormonu wzrostu nie spowoduje zwiększenia Pana wzrostu, co najwyżej mogą pojawić się z czasem objawy akromegalii w postaci rozrostu kości stóp, dłoni, żuchwy, powiększenie narządów wewnętrznych, itd.. W związku z powyższym nie ma to sensu, bo może Pan sobie jedynie zaszkodzić. Podawanie hormonu wzrostu osobom dorosłym ma jedynie sens w przypadku osób z potwierdzonym niedoborem tego hormonu, celem poprawy jakości życia - małe dawki. Leczenie to niestety nie jest refundowane.

Z poważaniem,

Marek Derkacz