Czy HPV mogło się rozwinąć?

Mam stałego partnera od prawie 10 lat. Jest moim pierwszym. Juz w czasie ciazy 6 lat temu mialam zla cytologie i od tamtej pory juz tak bylo.Rok temu dowiedziałam się że mam wirusa hpv 33,81. Po tym konizacje szyjki i juz jest ok. Moje pytanie brzmi: czy to znaczy że mój partner mnie zdradził czy mógł zarazić się powiedzmy 10 lat temu i przeniesc wtedy wirusa na mnie i ja przez te 10 lat go miałam? Dodam że żadne z nas nie miało nigdy objawów typu brodawki.

Lek. Tomasz Budlewski

Mogło być 10 lat wstecz . Konieczna diagnostyka także u męża