Czy HPV u żony może wywołać rak gardła po seksie analnym?

Dzień dobry! U mojej żony został wykryty wirus HPV, jesteśmy świeżo po ślubie, niebawem planujemy dziecko, chciałbym spytać o względy bezpieczeństwa podczas stosunku klasycznego oraz o seks oralny? Czytałem, że poprzez zarażenie hpv można mieć raka gardła, czy w tym wypadku musimy seks oralny kompletnie odpuścić? Dziękuję i pozdrawiam

Witam, jak u zony został stwierdzony HPV , to pewnie u Pana też jest. Nie da się "izolować" od HPV w małżeństwie. Wszystko zależy jeszcze jaki to typ wirusa, niektóre są groźne inne, nie. Podlecem żonie kontrole ginekologiczne, a panu samoobserwację
i ewentualne badanie lekarskie. w razie pytań priv