Czy HTZ leczy krwawienia?

Mam krwawienia od 15 dnia cyklu do miesiączki, im bliżej miesiączki, tym krwawienia są silniejsze. Lekarz zalecił terapię HTZ przez pół roku, nigdzie w ulotce nie pisze, że HTZ leczy krwawienia, więc mam obawy.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie jest jedynie objawem. HTZ zostało przepisane z powodu zaburzeń hormonalnych, które leżą u podstaw tego objawu i które zapewne ginekolog uznał za związane z wkroczeniem przez Panią w okres okołomenopauzalny.
Hormonalną terapię zastępczą przepisuje się zwykle już na początku tego okresu, zanim jeszcze miesiączkowanie całkowicie zanikło.
Pozdrawiam serdecznie!