Czy hula hop pomaga w redukcji boczków?

Czy hula hop faktycznie pomaga stracić "boczki" i zbędne cm w tali? Czy ćwicząc na zwykłym hula hop np. 30 minut dziennie (w obie strony), po miesiącu-dwóch zobaczę jakiś efekt? Kto z przyczyn zdrowotnych nie powinien kręcić hula hop? Dziękuję za odpowiedź.

Każdy rodzaj wysiłku pozytywnie wpłynie na organizm jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem stosowania odpowiedniej diety (konieczny jest ujemny bilans kaloryczny). Proponowałbym w pierwszej kolejności popracować nad zmianą stylu jedzenia, następnie zacząć ćwiczyć. Pozdrawiam

Witam! Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska