Czy implant antykoncepcyjny może powodować zapalenia pochwy?

Dzień dobry. Mam 20 lat. Mam założony implant antykoncepcyjny,ciągle mam zapalenia pochwy,grzybice nawracajaca bardzo czesto przez to nie czuje nic podczas seksu tylko pieczenie. Czy przez implant są możliwe aż tak częste infekcje? Dbam o higienie wiec nie wiem o co chodzi. Co mam robic? Czemu mam tak częste infekcje?

Tak jest to niestety możliwe. Radziłabym w tej sytuacji włączyć odpowiednie leczenie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, stosowanie globulek probiotycznych. Implant rozumiem że jest podskórny, będzie działał ok. 2lat.