Czy infekcje dolnych dróg oddechowych można wyleczyć bez antybiotyku?

Dzień dobry. Bardzo proszę o informację, czy infekcje dolnych dróg oddechowych (oskrzeli) można wyleczyć bez antybiotyku i bez leków na receptę? Czy są jakieś sposoby? Już dwa razy byłam u lekarza. Przepisał mi Eurespal, twierdząc, że moje kłopoty z infekcjami są alergiczne, podczas gdy ja nigdy nie miałam żadnej alergii. Lekarz twierdził, że skoro kicham od rozsypanego czarnego pieprzu to może być alergia. Nie zmienia to faktu, że po raz drugi tej zimy choruję.

Witam,
jeżeli infekcje nie mają podłoża bakteryjnego to można je wyleczyć bez antybiotyku.
Na bakteryjne infekcje lepiej zastosować antybiotyk z uwagi na eliminację patogenu.
Tło zakażeń oskrzeli może być bakteryjne, wirusowe, atypowe lub alergiczne