Czy infekcje po leczeniu kanałowym da się zniwelować?

Czy infekcje wokół kanałów po dawnym kanałowym leczeniu da się zniwelować bo grozi wyrwaniem zęba?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W niektórych wypadkach możliwe jest leczenie farmakologiczne. Wszystko zależy jednak od zaawansowania procesu zapalnego. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem dentystą.

Witam!
Wiele zależy od tego,jak rozległe są zmiany w tkankach okołowierzchołkowych (wokół korzenia)... Jeśli to możliwe należy ponownie przeleczyć ząb kanałowo i zastosować antybiotykoterapię. Można też wykonać resekcję korzenia i usunąć jednocześnie zmiany chorobowe. Dużo też zależy od stanu korony zęba,bo te zabiegi mogą okazać się nieopłacalne... To wszystko musi ocenić dentysta,a jeśli będzie trzeba nawet chirurg szczękowy! Pozdrawiam.