Czy intensywne ćwiczenia mają wpływ na okres?

witam zaczelam dosc intensywnie cwiczyc na silowni spoznia mi sie okres zrobilam test ciazowy ale podalam za duzo kropel moczu i test troche sie zalal ale wyszedl pozytywnie czy jestem w ciazy czy moze intensywne cwiczenia maja wplyw na okres?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Intensywne ćwiczenia mogą wpływać na opóźnienie miesiączki. Najprawdopodobniej jednak pozytywny wynik testu świadczy o ciąży. Warto powtórzyć test ciążowy.