Czy intensywne ćwiczenie z rana może spowodować spalanie mięśni?

Jeżeli zjem o 5 30 rano małe śniadanie i po 5 minutach od wstania zacznę intensywnie ćwiczyć (40 minut z Ewą Chodakowską) to nie zacznę spalać mięśni? Bo czytałam, że intensywne ćwiczenie z rana może spowodować spalanie mięśni

Witaj. Chcesz zacząć ćwiczyć 5 min od wstania czy od zjedzenia małego śniadania?

Nie ćwicz bezpośrednio po posiłku! Ćwicz między posiłkami, tj. min. 1,5h po jedzeniu lub na czczo przed śniadaniem z tym, że w drugim przypadku będziesz słabsza i gorzej będzie Ci się trenować. Jeżeli faktycznie jest to dla Ciebie bardzo intensywny wysiłek trenuj w ciągu dnia.

To czy będziesz spalać mięśnie czy nie zależy też od wielu innych czynników, m.in. od wielkości deficytu kalorycznego. Nie przejmowałbym się zbytnio porą treningu.
Pozdrawiam
Norbert Gotz Trener personalny