Czy IPP w ciąży jest bezpieczne?

Boli mnie żołądek przez cały dzień po zjedzeniu czegokolwiek, ulgę odczuwam tylko w nocy, ale nie jest to zgaga, odbija mi się i mam kwaśny smak w buzi, typowe problemy jak zgaga wymioty mdłości minęły około tygodnia temu, jestem w 12 tc ale uważam że dolegliwość nie jest związana z ciąża. Lekarz rodzinny proponuję IPP, czy to bezpieczne? W gastroskopii z zeszłego roku zmiany zapalne w części przedodwziernikowej, nie wielka przepuklina wslizgowa gastritis antralis, hernia hiatus oesophagi.

Lek. Tomasz Budlewski

Produktu nie należy stosować w okresie ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Proponuje stosować się do zaleceń lekarza badającego lub lepiej kierowac się zaleceniami lekarza prowadzącego ciąże