Czy iść do lekarza z podejrzeniem ciąży?

Witam. moja ostatnia miesiączka miała miejsce 23.02.18. teoretycznie powinnam być teraz w 6 tygodniu (testy ciążowe różnych firm wyszły pozytywne) z tym, że test ciążowy blueclear wykazuje, że jest to 1-2 tydzień od zapłodnienia co jest niemożliwe. Na badaniu ultrasonograficznym nie widać było jeszcze pęcherzyka, a endometrium ma 12mm. Wcześniej miałam problemy z nieregularną miesiączką i niski poziom estradiolu(18pg/ml w fazie folikularnej gdzie norma to 21-251pg/ml). czy to może być ciąża czy jedynie jakieś anomalie hormonalne? czy powinnam udać się ponowanie do lekarza? Kobieta 23 lata

Lek. Michał Lenard

Sugeruję dla pewności wykonanie badania b-HCG. W przypadku pozytywnego wyniku może być Pani pewna, że jest Pani w ciąży. Jeśli chodzi o wiek ciąży, najbardziej wiarygodne będzie badanie USG. Pozdrawiam!