Czy iść swoją drogą?

Jestem na 1 roku studiów magisterskich (dzienne). Jednak nie czuję, że to jest coś dla mnie po tym pierwszym semestrze. Coraz częściej i bardziej żałuję tego, że nie poszłam do pracy i że nie studiuję zaocznie. Chciałabym podjąć pracę ale jest z tym problem bo z elastycznym grafikiem jest bardzo mało takich ofert. Jak odpowiadam na dano ogłoszenie to nawet nie ma oddzwaniaja. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że rodzina naciska na to abym skończyła dziennie a mi to nie odpowiada. W tej chwili mieszkam u babci. I to ona najbardziej na mnie naciska i mam wrażenie, że nie rozumie tego, że ja wolę teraz rzucić te studia i od października pójść na zaoczne aby w tej chwili znaleźć pracę na stałe. Wiele razy jej tłumaczyłam, że mam już dość i że mam potrzebę znaleźć pracę, ale ona jednak swoje abym skończyła te studia, a jak skończę to się coś znajdzie. Co robić? Mam dość względem studiów podkladania się pod nadzieje rodziny. Wiem, że chcę znaleźć pracę na stałe i pójść na zaoczne (wiem z czym to się wiąże ) ale jednak wiem, że to będzie dla mnie najlepsze w tej chwili i nie będę tego żałować.

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani wątpliwości..., z mojej strony zachęcałabym Panią, by podążać za swoimi potrzebami/pragnieniami (tak, jak sama Pani napisała: " ale jednak wiem, że to będzie dla mnie najlepsze w tej chwili i nie będę tego żałować".

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Wspieram Panią mentalnie i życzę tylko satysfakcjonujących Panią wyborów,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, rozumiem że potrzebuje Pani czuć już się niezależna i samodzielna. Często młodzi ludzie mają silną potrzebę stać się już właśnie w pełni dorośli i samowystarczalni. Także nie ma nic w tym złego, że Pani ma również taką potrzebę. Niestety nie zawsze w swoich decyzjach będzie miała Pani wsparcie bliskich. I działanie w kierunku tych decyzji będzie najtrudniejsze. Warto jedynie zastanowić się czy rzucenie studiów i rozpoczeczynsnie ich od października od nowa, to faktycznie najlepszy wybór? Jest Pani zapewne w trakcie sesji lub zaraz po. Jeśli kierunek się Pani podoba i od września myślała Pani żeby ponownie zacząć studia na tym samym kierunku, może warto dowiedzieć się czy jest możliwość przeniesienia się na zaoczne studia. Do czerwca zostało nie wiele czasu, żeby przetrwać ten semestr a dzięki takiej opcji będzie Pani w październiku na drugim roku studiów zaocznych i zapewne przez okres wakacji znajdzie Pani wymarzoną prace . Jednak jeśli kierunek studiów się Pani zupełnie nie podoba i jest Pani pewna że to nie jest coś co chce robić Pani w swoim życiu to faktycznie najlepszym wyborem będzie i zmiana kierunku. Tak naprawdę to właśnie teraz jest czas na dokonywanie zmian w swoim życiu, szukanie swojego „miejsca w świecie”.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
A. Pacia