Czy istnieją badania na obecność wirusa z gardła, krtani, przełyku?

witam, kilka lat temu miałam konizację i abazję szyjki macicy, pojawiły się komórki dysplastyczne spowodowane wirusem HPV.Czy istenieją badania na obecność wirusa z gardła,krtani, przełyku etc.oraz innych chorób przenoszonych przez sex oralny.Miałam robione zwykłe badanie gardła, plus endoskopowo, mam przekrwioną śluzówkę,uczucie sucht od kilku lat,piję bardzo dużo wody.mam również stwierdzoną przepuklinę rozworu przelykowego i problemy z refluksem. Do jakiego lekarza się udać?Laryngologa?

W takim wypadku najlepiej udać się na konsultację do laryngologa, który zadecyduje po bezpośrednim badaniu o dalszym postępowaniu.