Czy istnieją badania na stwierdzenie orientacji seksualnej?

Czy są badania, testy na stwierdzenie orientacji seksualnej? Pociągają mnie emocjonalnie kobiety, mezczyzni nie. To do kobiet ciagnie moje serce. Nie wspolzylam z mezczyznami.

Jeśli potrzebuje Pani więcej informacji na ten temat, jeśli Panią cokolwiek niepokoi w zakresie swojej seksualności - to proponuję wizytę u Pani dr seksuolog.
W Katowicach jest Poradnia Julia.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl

Dzień dobry!

Istnieją różne testy psychologiczne, które w różnym stopniu opisują cechy osobowości, a także postrzeganie własnej płci, preferencje seksualne itp. Na ich podstawie można postawić hipotezy co do orientacji seksualnej.

Jednocześnie jednak kluczowe jest Pani własne odczucie, świadome samookreślenie siebie i swoich potrzeb. Jeśli określenie swojej tożsamości seksualnej stanowi dla Pani trudność, właściwą drogą jest podjęcie psychoterapii, w celu jej odkrycia i lepszego zrozumienia.

Pozdrawiam!