Czy istnieją badania wykazujące że nie można pracować na trzecią zmianę?

Witam! W pracy wprowadzają system 3-zmianowy.Wcześniej już pracowałem na nockach i mój organizm żle znosi taką zmianę tzn. mam problemy ze zaśnięciem 2 dni podrząd a także dziwne boleście żoładka no i ogólne problemy z przedstawieniem się. Proszę odpowiedzieć czy można zrobić jakieś badania lub udowodnić pracodawcy że niemogę pracować na trzeciej zmianie? Wiem że jedna kobieta chodzi na 2 zmiany bo posiada jakieś zaświadczenie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Istnieje wiele przeciwwskazań do pracy zmianowej/nocnej. Znajdują się wśród nich takie schorzenia jak:
- przewlekłe zaburzenia snu,
- cukrzyca leczona insulinoterapią,
- ciężkie choroby serca,
- nowotwory,
- ciąża,
- przewlekła niewydolność nerek,
- choroby tarczycy i nadnerczy,
- przewlekłe schorzenia psychiatryczne,
- poważne schorzenia układu pokarmowego i wiele innych.
Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą medycyny pracy, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz jeśli będą wskazania wystawi zaświadczenie o braku możliwości pracy zmianowej/nocnej.

Lek. Izabela Ĺawnicka

badania profilaktyczne Rozporządzenie MZiOS z dnia 30 maja 1996r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy Dz.U. 1996 Nr 69, poz 332 ze zm.
Na podstawie tego rozporządzenia lekarz medycyny pracy bada pacjenta i orzeka o jego zdolności do wykonywania danej pracy.