Czy istnieją dofinansowania do leczenia depresji?

Czy istnieją jakieś formy dofinansowania do leczenia depresji w Prywatnym gabinecie? Dodam, że jesyydm osobą niepełnosprawną (z orzeczeni umiarkowanym). Szukam i nic niea,.akja psycholog przeszła na tryb prywtnaay

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za kontakt :)

Zachęcałabym Panią, by ponownie rozważyć/zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, celem konsultacji diagnostycznej oraz kontynuacji leczenia.
Do Poradni Zdrowia Psychicznego (PZP) nie obowiązuje rejonizacja
(jeśli tylko mogłaby Pani dojechać do innej lokalizacji).

O bezpłatną psychoterapię warto byłoby zapytać w Ośrodku Interwencji Kryzysowej - bywa możliwość 6-8 spotkań z Psychologiem lub w formie porady/wsparcia psychologicznego.

Terapii może Pani także poszukać w Fundacjach i Stowarzyszeniach.
Inną/ciekawą alternatywą mogłaby być terapia mało płatna w Ośrodkach prywatnych - trzeba byłoby dopytać w takich miejscach, czy możliwa byłaby terapia u Stażysty za niższą stawkę.
Stażysta psychoterapii to Osoba zaawansowana/szkoląca się w psychoterapii-
bywa skuteczna, jeśli tylko ma dobrą intuicję, jest empatyczna i życzliwie nastawiona do Ludzi.

Mam nadzieję, że coś dla siebie Pani wybierze.

Z życzeniami dla Pani serdeczności oraz skuteczności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605