Czy istnieją inne sposoby na wypadanie włosów?

Witam ! Mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów .. Garścmi mi wylatują .. Zostają na pościeli, latają po podłodze, pełno na gumce i nawet gdy tylko dotknę mam już na dłoniach. Dermatolog przypisała mi MINOVIVAX, ale większośc skarży się na jeszcze większe łysienie odkąd go używają. Może są inne sposoby na wypadanie ? Domowe ? Proszę o pomoc :(

Witam jesli domowe metody zawiodły- nalezy odwiedzić dermatologa lub trychologa.!!! Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Jeśli włosy bardzo wypadają, to domowe sposoby raczej nie będą skuteczne. Minovivax ma potwierdzoną skuteczność w łysieniu androgenowym więc proszę się do niego nie zrażać, ale na efekt trzeba czekać kilka tygodni a niekiedy miesięcy. Alternatywą jest śródskórne wstrzykiwanie w skórę głowy specjalnych preparatów do mezoterapii z czynnikami wzrostu włosa lub osocza bogatopłytkowego. Ich działanie częściowo pokrywa się minoksydylem a nawet jest szersze, oraz dają one dłuższą poprawę (minoksydyl niestety działa tylko do czasu kiedy go wcieramy). Osobną sprawą jest poszukiwanie i leczenie przyczyny wypadania włosów, proponuję wykonać pakiet minimum badań krwi: TSH, morfologia, ferrytyna, OB, CRP, próby wątrobowe, chyba że dermatolog stwierdził że jest to łysienie androgenowe.