Czy istnieją jakieś inne skuteczne sposoby na odwrócenie procesu łysienia?

Dzień dobry. Od prawie czterech miesięcy stosuję grzebień laserowy po tym jak stosowałem loxon max( na początku dawał nienajgorsze efekty ale z czasem przestał działać-stosowałem go ponad rok. W przypadku grzebienia producent wręcz obiecywał pierwsze efekty między 10 a 16 tygodniem stosowania. Na początku specjalnie w to nie wierzyłem ale w około 12 tygodniu zauważyłem maluteńkie włoski na przodzie głowy, mniej na zakolach ale jakby nie chcą dalej rosnąć. Dodam że nie mam na głowie skóry bez głowy tylko średnio przerzedzone włosy na tyle że gdy są dłuższe to widać prześwity. Tu rodzi się kilka pytań w tej sprawie. Czy np zastosowanie maski z jajka może pobudzić włosy do wzrostu i czy istnieją jakieś inne skuteczne sposoby na odwrucenie procesu łysienia. Może mezoterapia? Słyszałem że przynosi dobre efekty. A może by to wszystko mądrze połączyć? Na koniec dodam że stwierdzono u mnie kilka lat temu łysienie androgenowe. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowny Panie, łysienie androgenowe jest chorobą o podłożu genetycznym jak i hormonalnym. Niestety nie da się zatrzymać postępu choroby, ale można go spowolnić. Można zastosować preparaty lecznicze z Finasterydem, jednakże najlepiej będzie jak uda się Pan do dermatologa. Coraz powszechniejszy aczkolwiek drogi jest przeszczep włosów. Pozdrawiam