Czy istnieją jakieś środki przeciwbólowe przy leczeniu zęba?

Witam.Około 2 lat temu miałem robioną kanałówkę dolnej siódemki. Od roku mniej więcej wychodzi mi ósemka która odsłoniła i nieco zniszczyła plombę na siódemce na tyle że otworzyła się ona.Od 2 dni w okolicach siódemki mam pulsujący ból (nie cały czas, raz ledwie wyczuwalny, innym razem rozrywa głowę). Początkowo myślałem że to wina ósemki która się pcha jednak teraz myślę się nad zapaleniem w siódemce. Do dentysty mogę dopiero w piątek.Jakieś leki lub sposoby na złagodzenie bólu do tego czasu ?

Witam.

Sugeruję tak szybką wizytę stomatologiczną, jak to możliwe. Lekarz zdiagnozuje dokładną przyczynę bólu i wdroży stosowne leczenie. W takich sytuacjach często skuteczny jest antybiotyk. Po receptę i tak należy się jednak zgłosić do stomatologa. Do tego momentu nie ma innej możliwości niż pomaganie sobie lekami przeciwbólowymi dostępnymi bez recepty, jednak proszę pamiętać, że mogą mieć one ograniczoną skuteczność.

Pozdrawiam.