Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieją sposoby na wyleczenie upośledzenia umysłowego?

Dzień dobry, nie wiem, czy to odpowiednie miejsce na moje zapytanie ale od czegoś muszę zacząć. Mój brat ma 32 lata i stwierdzone upośledzenie umysłowe. Jak wiadomo, medycyna w ostatnich latach poszła niezwykle do przodu. Charakteryzuje się nowoczesnością i tym, że bardzo dużo w niej najnowszej technologii. Specjaliści dokonują niezwykłego, również w kwestii mózgu. Tutaj pojawia się moje pytania, czy oprócz usuwania guzów, krwiaków, tętniaków itp., wykonywane są również operacja mające na celu wyeliminować upośledzenie, czy może gdzieś ktoś z Państwa słyszał o jakimś programie doświadczalnych badań albo jakiejkolwiek możliwości, czy można coś zrobić, tym bardziej, że choroba postępuje a coś za to odpowiada? Być może jakiś doświadczalny lek. Wiem, że być może podałam za mało szczegółów dotyczących choroby, chętnie napiszę więcej. Uprzejmie dziękuję za jakiekolwiek odezw. Pozdrawiam!
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam, jeśli objawy są organiczne, spowodowane chorobami współistniejącymi, upośledzenie może się pogłębiać, jest to stan nieodwracalny. Wskazana jest diagnostyka w obszarze neuropsychologicznym, w celu określenia deficytu funkcji poznawczych i na tej podstawie można planować rehabilitację intelektualną. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy