Czy istnieją sposoby na żylaka na wardze sromowej w ciąży?

W 26tyg.ciąży mam już naprawdę pokaźny żylak na 1wardze sromowej,czy są jakieś metody zwalczania towarzyszącego przy tym bólu?znam tylko jeden-rajstopy uciskowe,ale to mało daje,prawie nic.Czy do porodu będę musiała się tak męczyć?

Niestety nie można zastosować jakiś konkretnych środków farmakologicznych w tej sytuacji, w czasie ciąży. Ewentualnie doraźnie, miejscowo żel lignokainowy, ale zgodę w tym zakresie i receptę na żel musi wystawić ginekolog prowadzący.