Kobieta , 29 lat Witam. Bardzo proszę o pomoc gdyż już 4 miesiąc borykam się z powiększonymi migdałkami.(Prawy większy i tylko na nim są widoczne białe ropne kółka z czerwoną plamką w środku) Brałam już proszki, antybiotyk i nadal ból jest odczuwalny. Temp. na poziomie 37,2. Do tego dochodzi osłabienie i zmęczenie. Brak apetytu. Na zabieg wycięcia w moim mieście czeka się około 7 miesięcy. Czy do tego czasu mam żyć z ciągłym bólem ? Dodam iż żaden z moich odwiedzonych lekarzy nie sugerował usunięcia.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • Ropień okołomigdałkowy – Ropień okołomigdałkowy, inaczej określany jako naciek okołomigdałkowy, stanowi najczęściej powikłanie anginy, ale zdarza się też, że rozwija się on bez wcześniejszego przebiegu choroby. Powstaje wskutek gromadzenia się wydzieliny ropnej między powięzią pokrywającą boczną ścianę gardła a torebką migdałka.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: