Czy istnieją środki na obkurczenie migdałków?

Dzien dobry, corka 6 lat zachorowala 7 tygodni temu na menonukloze.Istre objawy minely corka czuje sie dobrze.Niestety migdalki boczne ma strasznie powiekszone nadal 3 migdal miala juz usuwany.Od 2 tyg.doszly straszne bezdechy.Laryngolog twierdzi ze jesli przez pare miesiecy sie nie zmniejsza bedzie musiala miec przycinane.Czy istnieja jakies srodku na obkurczenie migdalkow?Moze szybciej operowac strach w nocy straszny przy bezdechach.Czy wogule wskazane przy menonukleozie usuwanie?dziekuje zaod

Wszelkie operacje w obrębie nosogardła skoro nie są pilne, czyli ze wskazań życiowych, wykonujemy w okresie zdrowia. Czyli po miesiącu od ostatniej infekcji ze stanem gorączkowym, po normalizacji OB i leukocytozy.Po przebytej mononukleozie zakażnej należy dodatkowo wykonać badania wydolności wątroby. Poznań to dobry ośrodek laryngologiczny, ale im lepszy ośrodek to tym mniej czasu maja doświadczeni lekarze na operowanie ludzii/ bo piszą prace naukowe/ czasami nie wiadomo po co i dla kogo? a operatywą zajmują się praktykanci,studenci itd..itp.. stąd czasami odrosty migdałków. Nie wiem?