Kobieta , 26 lat Od 3 lat cierpie na nieustajace bakteryjne zakazenia pochwy. Lekarze rozkladaja juz rece lecza mnie wg wykonanych antybiogramow z posiewu ale infekcja albo wcale nie mija albo za pare dni wraca spowrotem, dbam o higiene nie korzystam z basenow i ciagle jestem na probiotykach. Jestem juz wykonczona psychicznie nie wiem co robic i gdzie i w czym szukac pomocy:( prosze o porady moze sa jakies szczepionki?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Niestety szczepionek brak na tego typu dolegliwość.
Pytanie o partnera/partnerów seksualnych, którzy mogą być źródłem zakażeń lub proponuję zbadać się pod kątem zaburzeń odporności, cukrzycy, HIV

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Antybiogram – Antybiogram, czyli badanie mikrobiologiczne wykazujące działanie danego antybiotyku na bakterię, jest często przeprowadzane w celu ustalenia, jakie antybiotyki podać pacjentowi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: