Czy istnieją tabletki na wzrost ciała?

Witam , mam 13 lat i 142-143cm . warzę 39kg .Moja mama ma 146cm . Nie wiem czy jeszcze urosnę, i czy jest jakiś lek po kturym urosłabym jesze ? Proszę o pomoc !!! Z góry dziękuję .
13 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proces wzrastania zależy od bardzo wielu czynników zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych i jest skomplikowanym procesem, którego rytm jest zmienny zależnie od okresów rozwoju dziecka. Niedobór wzrostu może być związany z rodzinnym niedoborem wzrostu, niedoczynnością przysadki, zespołem niewrażliwości na hormon wzrostu. Bardzo ważne są obciążenia rodzinne w tej kwestii. W twojej sytuacji polecam Abyś razem z Mamą wybrała się do swojego lekarza rodzinnego.