Czy istnieją tanie metody na usunięcie hemoroidów?

Moim problemem są hemoroidy. Lekarz zaproponował mi skleroterapię. Cena zabiegu trochę odstrasza, bo czytałam, że na jednym zabiegu może się nie skończyć. Czy są inne tańsze i skuteczne metody zatrzymania tej przypadłości? Czytałam gdzieś o doświadczalnej metodzie krioterapii w szpitalu chyba w Łodzi.Bardzo proszę oświecić mnie w tej kwestii.

Szanowna Pani nie wiem co to znaczy tania metoda leczenia hemorroidów. Skleroterapia jest co prawda metodą zaakceptowaną medycznie, jednak z powodu licznych powikłań rzadko dziś stosowaną. Wymrażanie z kolei nie jest zaakceptowaną metodą, ale jest tanie. Najbardziej powszechnymi metodami nieoperacyjnego leczenia hemorroidów jest zakładanie podwiązek gumowych, tzw. metoda Barrona lub koagulacja laserem podczerwonym tzw. IRC.