Czy istnieją zabiegi, które pomagają w poruszaniu się przy zwyrodnieniach stawu biodrowego?

Witam, mam 77 lat. Zwyrodnienia stawu biodrowego, czekam na operację, ból od ok. roku uniemożliwia mi chodzenie. Ze względu na polipy w żołądku nie mogę brać leków przeciwbólowych. Jakie są sposoby poprawy tej sytuacji? Czy istnieją zabiegi które pomagają w poruszaniu się?

Dzień dobry Pani,
nie wszystkie leki p/bólowe wykazują szkodliwe działanie na błonę śluzową żołądka, najprawdopodobniej można dobrać leki, które będzie Pani mogła zastosować w razie wystąpienia dolegliwości. Poza tym istnieją sposoby podawania leków okołostawowo lub śródstawowo - takie techniki również mogą sprawdzić się w Pani sytuacji. Zabiegi rehabilitacyjne polegające na utrzymaniu jak największego, pozbawionego bólu zakresu ruchomości, ćwiczenia wzmacniające mięśnie obręczy kończyny dolnej uzupełnione zabiegami takimi jak magnetronik, laseroterapia będą dobrym uzupełnieniem działań uśmierzających ból przed planowanym zabiegiem i mogą być zrealizowane na zlecenie lekarza w poradni. Zastosowanie laski lub kul łokciowych w celu odciążenia stawu biodrowego wspomoże codzienną aktywność.