Czy istnieje duże ryzyko ciąży w moim przypadku?

Dzień dobry, przyjmuje tabletki Milvane i wczoraj doszło do stosunku przerywanego, a dziś okazało się ze muszę przyjmować klindamycynę (Clindamycin-MIP, 600mg) to istnieje ryzyko ciąży?

Stosunek przerywany nie jest metodą anytykoncepcji. Jeśli stosowała Pani tabletki, ochrona jest zachowana. W trakcie antybiotykoterapii i 7 dni po jej zakończeniu należy stosować dodatkową metodę, np. prezerwatywę (ale stosunek przerywany nie liczy się jako dodatkowa metoda).