Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę przy tabletkach Sidretella 20?

Zażywam tabletki Sidretella 20, jest to moje 5 opakowanie i wczoraj (piątek) zapomniałam wziąć tabletkę o godz. 20.30. Była to 6 tabletka, czyli 1 tydzień. Postąpiłam zgodnie z zaleceniami na ulotce, czyli zażyłam jak najszybciej tabletkę czyli dzisiaj (sobota) ok godziny 12, jednak we wtorek odbyłam stosunek z moim chłopakiem i doszedł w środku, czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę i czy dalsze branie tabletek będzie dużo obniżało skuteczność zabezpieczenia ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, pominięta tabletka obniża skuteczność antykoncepcji od dnia, w którym doszło do opóźnienia. Proszę przez tydzień stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Pozdrawiam.