Czy istnieje jakaś możliwość, że mogłam zajść w ciążę podczas stosunku w prezerwatywie?

Piszę z taki zapytaniem, ponieważ trochę męczy mnie ta sytuacja, a mianowicie kochałam się ze swoim chłopakiem w 8 dniu po miesiączce (16 października dostałam miesiączkę, a 23 października doszło do stosunku), cykle mam raczej regularne, co 27-28 dni.

Kochaliśmy się oczywiście z zabezpieczeniem - prezerwatywą. Partner nie skończył „we mnie” tylko po jakiś 10 minutach na zewnątrz, nadal w prezerwatywie. Prezerwatywa nie była pęknięta ani uszkodzona, ponieważ została sprawdzona już po wszystkim, także cała zawartość, która w niej była nie miała ze mną kontaktu w pochwie, bo jak wspomniałam wcześniej, wytrysk był w prezerwatywie na zewnątrz.
Moje pytanie sprowadza się do tego, czy istnieje jakaś możliwość, że mogłam zajść w ciążę?:>
1. Była prezerwatywa
2. Zakończenie nie było „we mnie” tylko na zewnątrz
3. Prezerwatywa po zakończeniu była bez zarzutów
4. Całość, która znajdowała się w prezerwatywie - sperma, nie była zakończona w pochwie.
Wiem, że może wyda się to absurdalne, że pytam o takie rzeczy, ale był to mój pierwszy raz. Nowa sytuacja, która mnie troszkę przeraża, dlatego chciałam zasięgnąć opinii specjalisty:)
Pozdrawiam serdecznie
Arkadia:)

Witam serdecznie,

Jeżeli cykle są regularne i trwają 27-28 dni, to orientacyjnie dni płodne występują pomiędzy 8 a 17 dniem cyklu. Zatem stosunek miał miejsce w czasie dni płodnych.

Jeżeli nie doszło do wytrysku nasienia oraz nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy, to ryzyka ciąży w zasadzie nie ma.

Pozdrawiam