Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy atopowym zapaleniem skóry a łysieniem?

Witam! Mam 20 lat, od dziecka borykam się z atopowym zapaleniem skóry i od jakiegoś czasu mocno przerzedziły mi się włosy, do tego skóry głowy często mnie swędzi. Ciekaw jestem, czy to łysienie androgenowe, czy może mieć to jakiś związek z wcześniejszą chorobą. Z góry dziękuję za odpowiedź.

20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli choroba dotyka skórę głowy to może mieć to wpływa na stan włosów, jednak być może opisywane objawy mają inny powód - szczególnie jeżeli dotychczas w przebiegu atopowego zapalenia skóry nie występował świąd skóry głowy i jest on nowym objawem warto udać się o dermatologa i ustalić ostateczną przyczynę objawów.
Warto wykonać również podstawowe badania laboratoryjne i wykluczyć na przykład występowanie anemii (wskazane wykonanie morfologii). Często osłabienie i wypadanie włosów występuje również w przebiegu chorób tarczycy.
Wskazana jest więc wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.