Czy istnieje jakieś ryzyko realizacji natrętnych myśli?

Dzień dobry. Czy w nerwicy lękowej oraz zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych (nerwica natręctw myślowych o krzywdzie) przez odczuwanie ogromnego lęku, niepokoju, niepewności, wyrzutów sumienia za straszne myśli czy istnieje ryzyko utraty kontroli i realizacji myśli natrętnych?

Rozumiem, że diagnozę postawił Panu psychiatra. Jego proszę zapytać, gdzie może Pan podjąć psychoterapię: grupową lub indywidualną, bo będzie to dla Pana duże wsparcie, by sobie poradzić z objawami, które Pan wymienił. Zapraszam na konsultację online, gdyby był Pan zainteresowany.