Czy istnieje jakieś znieczulenie, które nie powoduje skutków ubocznych?

Mam problemy z mdłosciami. Nie wiem, czy to nerwica. Nie byłam u lekarza. Męczę się już bardzo długo. Ściska mnie w gardle. Wiem, że mogę być skierowana na gastroskopię. Panicznie się boję, bo mam odruch wymiotny przy dotknięciu podniebienia, czy dalszej części języka. Wiem, że nie dam rady przejść badania. Czy jest jakiś inny sposób? Czy istnieje jakieś znieczulenie, które nie powoduje skutków ubocznych? Odechciało mi się żyć przez mdłości i strach, a nie mogę przekonać się do badań.

Tak, dostaje się zastrzyk usypiający ( nie narkoza)
na kilka minut. Samo badanie trwa wtedy bardzo krótko.
Mdłości nie muszę mieć związku z nerwicę więc powinna
Pani dać się zbadać, Ale ze względu na strach wizyta u psychoterapeuty też byłaby godna polecenia.
Pozdrawiam