Czy istnieje jakiś sposób na zahamowanie wady wzroku?

Witam, istnieje jakiś sposób na zahamowanie wady wzroku? Jak zacząłem nosić okulary moja wada wynosiła -1,25 , teraz jest to -2,75 i oczy po 2.5 roku już są lekko słabsze ( psują się wolniej niż kiedyś, ale jednak ) dodam, ze jak wstanę rano to widzę kalendarz z odległosci 5m, a wieczorem juz z około 3m. Czy jest to efekt przesilenia oczu przez komputer przy ktorym dużo siedzę? Nie chce nosić grubych szkieł wyglądają nieestetycznie, czy przyjmowanie " Gold Luteiny " mi pomoże? Pozdrawiam.

Witam.nalezy robic przerwy podczas pracy z kompem np.po3-4 godz 20 minut.wtedy patrzymy daleko przez okno na morze i skomodacja sie rozkurcza.sa to cwiczenie ktore Panu pomoga.druga sprawa luoeina z reklamy tv szkoda pieniedzy. Dobrze robia soczewki twarde zakladane na noc. Wszyscy wieczorem gorzej widza.ja tak.pozdrawiam